Ticaret Geliştirme Hizmetleri


TİCARET GELİŞTİRME HİZMETLERİ

Odamız yeni iş oluşumları için ilimizdeki yatırım olanaklarını sunmaya, işadamlarını bilgilendirmeye ve ticari ilişkilerde kolaylıklar sağlamaya odaklanmıştır. Bu amaçla, Odamız tarafından gerek yurt içi gerek yurt dışı fuar bilgileri üyelerimize duyuru ve internet sayfamız aracılığıyla iletilmekte, grup halinde katılım veya ziyaret talebi olan fuarlar için katılım organizasyonları takip edilmektedir.

Odamızı ziyaret eden diplomatik misyon temsilcileri ve diğer yabancı misafirlerimizin İzmir programlarının oluşturulmasında destek sağlanarak; kendilerine bölgemizi tanıtıcı bilgiler aktarılmakta, karşılıklı firma görüşmeleri ve/veya firma ziyaretleri organize edilmektedir. İlaveten, Odamızın sektörel bazda yurt dışına gerçekleştireceği ticari heyet organizasyonları düzenlenmektedir. Bu çalışmalarla sanayicilerimize işbirliği ve yatırım imkanları yaratılması yönünde katkı sağlanmaktadır. Yurt dışı seyahat organizasyonlarımıza ve Odamızda düzenlenen heyet organizasyonlarına Odamıza üye bulunan firma temsilcileri katılabilmektedir.

Dış ticaretteki gelişmeler, Avrupa Birliği ile ilgili güncel konular takip edilerek bu kapsamda Odamızda konferans, seminer ve toplantılar düzenlenmektedir. Toplantı organizasyonları başta Oda üyelerimiz olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlardan katılmak isteyen konuyla ilgili tüm yetkililerin katılımına açıktır.

Odamız tarafından, yurt içi ve yurt dışında çok taraflı ülke ilişkileri ile uluslararası ticaret konularında düzenlenen etkinlikler ve projeler takip edilmektedir. Odamızın Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME)’ne üyeliği bulunmaktadır. Odamız Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres)’nin birçok projesine ve eğitimine katılım göstermiştir.

Odamız 2008 yılından bu yana Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu-DEİK Temsilciliğini yürütmektedir. Bu kapsamda, DEİK bünyesinde bulunan çeşitli iş konseyleri ile işbirliğinde Odamızda etkinlikler düzenlenmekte ve İstanbul’da düzenlenen çeşitli DEİK etkinliklerine katılım sağlanmaktadır.

Odamıza çeşitli yurt içi ve yurt dışı kurum ve kuruluşlarından iletilen etkinlikler, fuar organizasyonları, ihaleler ve firma tanıtımları da haftalık olarak internet sitemizde yayınlanan e-bülten aracılığı ile üyelerimize ulaştırılmaktadır.

 

İrtibat: Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü - 3.Kat

e-posta: uluslararasi@ebso.org.tr

Tel : 0 232 455 29 46


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.