Kütüphane Hizmetleri


CEMAL DİRİN KÜTÜPHANESİ

İzmir’deki kütüphaneler arasında önemli bir yeri olan Cemal Dirin Kütüphanesi, EBSO (Cumhuriyet Bulvarı No: 63 Pasaport-İZMİR) adresinde ve binanın üçüncü katında bulunmaktadır.

Kütüphanedeki yayınlardan kurum çalışanlarının yanı sıra toplumun tüm kesimindeki okuyucu ve araştırmacılar da faydalanabilmektedir. Kurum, kuruluş ve diğer odalarla işbirliği yapılmaktadır.

Kütüphanenin Açık Olduğu Saatler:

Hafta içi 08.30-12.00 ile 13.00-17.30 arası kütüphanemizden faydalanabilirsiniz. Kütüphane hafta sonu kapalıdır.

Kütüphanedeki Yayınlar:

Ekonomi, sanayi, maliye, ticaret, işletme, tarım, çevre, Avrupa Birliği başta olmak üzere çeşitli araştırmalara kaynak olabilecek istatistikleri bilgiler, gazetelerin çeşitli sektör, ülke ve şehir ekleri, kanunlar külliyatı ve süreli yayınlar bulunmaktadır.

Kütüphanedeki yayın için “Kitaplar içinde“ ve dergiler için “Süreli yayınlar veya makaleler içinde“ tarama işlemleri aşağıda yer alan menüden yapılmaktadır.

KÜTÜPHANE KULLANIM KURALLARI

  1. Okuyucu palto ve çantasını kütüphanenin girişine bırakmak zorundadır.
  2. Kütüphane kullanıcıları aradıkları yayın bilgisini web sitesi üzerinden kontrol etmemiş ise kütüphane görevlisi tarafından tarama yapılır. Kullanıcı raftan kitap alamaz. Yayınlar kütüphane görevlisi tarafından kendilerine verilir.
  3. Kütüphane koleksiyonu yalnız Oda çalışanlarına ödünç verilmektedir. Diğer okuyuculara, yayınlar ödünç verilmemektedir. Fotokopi çekilmesi ihtiyacında ise, okuyucular kütüphane görevlisine kimlik bırakarak fotokopi çektirebilirler.
  4. Kütüphaneden yararlananlar işleri bittiğinde kaynakları kütüphaneciye teslim eder.
  5. Kütüphanede sessiz çalışılır, sigara içilmez ve yiyecek ve içecek maddesi tüketilmez.
  6. Kütüphanemiz bazı önemli ve yoğun günlerde okuyucuya kapatılabilmektedir. Kullanıcı böyle durumlarda itiraz edemez.
 

Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.