Yeni dönem hayırlara vesile olsun


Seçimler, demokrasinin önemli bir unsurudur. Türkiye’de ilk defa Cumhurbaşkanlığı gibi yüce bir makamın seçimini halk yapmıştır. Milli irade  Cumhurbaşkanı olarak kimi istediğine ilk turda karar vermiştir.  Bu anlamda demokrasi şöleni olarak adlandırdığımız bu seçimlerin öncelikle huzur ortamı içerisinde gerçekleşmesinden mutluluk duymaktayız.

Sayın Başbakanın, zaferini pekiştirmesi, alınan başarıların tesadüf olmadığını kanıtlaması açısından 12. Cumhurbaşkanlığı görevini siyasi kariyerinde önemli bir dönüm noktası olarak görüyor ve tebrik ediyoruz. Yeni dönemin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini yürekten diliyoruz.

Bizler iş dünyası olarak istikrarın ne anlama geldiğini yaşayarak tecrübe etmiş bir kesimiz. İstikrardan bizim anladığımız aslında sadece ekonomi değildir. Demokrasiyi geliştirme, toplumsal barış ve huzur ortamını artırma da önceliklerimiz arasındadır.

Bu anlamda Sn. Erdoğan’ın Balkon konuşmasında yer vermiş olduğu; “74 milyonun her bir ferdinin yaşam tarzı, inancı, değerleri bizim üstümüzde mübarek bir emanettir.” sözlerini çok kıymetli buluyoruz.

Türkiye, bugünden itibaren yeni bir seçim sürecine daha girmiştir. Son 1,5 yıla 3 seçim sığdıracak ülkemizde, ekonominin geride kalmaması en büyük temennimizdir.

Zira; jeopolitik riskleri, FED kararları ve yapısal sorunları ile birlikte kritik bir dönemeçte olduğumuz bir gerçektir. O nedenle de, olası Kabine değişimi ile birlikte, kırılganlıklarımızın giderilmesi yönünde ve 2023 hedeflerimiz doğrultusunda reformlara hız verilmeli, üretimin ve üreticinin yeniden ayağa kalkması için yeni politikalar geliştirilmelidir. Bizler bu hususta her türlü desteği vermeye hazırız.

Yeni Cumhurbaşkanımıza bu önemli süreçte başarılarının artarak devamını dilerken, Sayın Abdullah Gül’e de ülkemize yapmış olduğu katkılardan ve sağduyulu yaklaşımından ötürü şükranlarımızı sunuyoruz.

Maddi ve manevi kazanımlarını zenginleştirerek gelişen Türkiye özlemimizin altını çizer, yeni sürecin barış ve huzur içerisinde buna vesile olmasını dilerim.


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.