İzmir'e Başbakan yakışır


16 Mayıs 2016

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Salih Esen ile EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, yatırım yapan, üreten, katma değer yaratan, istihdam sağlayan, döviz kazandıran bir kesimin Başkanları olarak, ‘dinleyen, anlayan ve çözüm odaklı Ak Parti İzmir Milletvekili, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın isminin Başbakanlık için geçmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. İki Başkan ortak açıklama yaparak “İzmir’e bir Başbakan çok yakışacak olmakla birlikte, esas olan Binali Yıldırım’ın İzmir’e çok yakışacağıdır. Tüm adaylara saygımız sonsuz olmakla birlikte, bizlerin gönlünden geçen isim Sayın Binali Yıldırım’dır. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesini kullandı.

EBSO Meclis Başkanı Salih Esen ile EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın ortak açıklamalarını bilgilerinize sunarız.

“Yatırım yapan, üreten, katma değer yaratan, istihdam sağlayan, döviz kazandıran bir kesimin Başkanları olarak; bizleri dinleyen, anlayan ve çözüm odaklı Sayın Binali Yıldırım’ın isminin Başbakanlık için geçmesinden büyük memnuniyet duymaktayız. Ülkemiz özellikle son bir yıldır, siyasi gerilim içerisinde çok zaman kaybetmiştir. Ülkemiz ve İzmir için yapacak çok işimiz, gerçekleştirilecek hayallerimiz var. O nedenle de, icraatçı bir Başbakan, ülkemize değer katmaya devam edecek, İzmir de bu değerden payına düşeni alacaktır. Siyasi tecrübesi ve bilgi birikimi ile Bakanlığı dönemi içerisindeki faaliyetleri, Sayın Binali Yıldırım’ın yapabileceklerini de ortaya koymaktadır. Sayın Binali Yıldırım’ın önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı, ardından İzmir milletvekilliği İzmir sevdasını açıkça ortaya koymaktadır. Samimiyeti, çalışkanlığı ve konulara yaklaşımı ile İzmir içinde de, Sayın Binali Yıldırım’ın yeri ayrıdır. O nedenle, İzmir’e bir Başbakan çok yakışacak olmakla birlikte, esas olan Binali Yıldırım’ın İzmir’e çok yakışacağıdır. Tüm adaylara saygımız sonsuz olmakla birlikte, bizlerin gönlünden geçen isim Sayın Binali Yıldırım’dır. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.