24.01.2022 İZFAŞ 2022 FUARLAR LANSMANI


Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım,

Değerli Başkanlar,

Kıymetli Katılımcılar,

Şahsım ve Ege Bölgesi Sanayi Odası adına, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

330 bin metrekare toplam alanı ile Türkiye’nin örnek bir modeline dönüşen Fuar İzmir’de olmaktan ve yeni başarılara imza atılacak fuarların tanıtımında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

 

Her önerisi bugünlere ışık tutan, her sözünü rehber edindiğimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fuarlar ve Kongreler kenti olarak işaret ettiği İzmir, Pandemi ile birlikte dijital fuarlarla da başarısını teyit etmiştir.

 

Gördük ki, pandemi döneminin yıldızı üretim oldu. Bölgesel avantajımız ve sanayicimizin performansı ile ihracatta rekorlar kırdık. İşte bu noktada fuarlar, yüz yüze görüşmeler, yapılan anlaşmalar büyük önem taşımaktadır. Olağanüstü bir durum olmadığı sürece bu yıl tüm fuarlarımızın yüz yüze gerçekleşmesi çok kıymetlidir.

 

Yabancı sermayenin imalat sanayinde tercih ettiği ilk sırada İzmir’in gelmesi, İzmir’de yaratılan katma değerin de yaklaşık üçte birinin sanayi tarafından karşılanması, İzmir’in net ihracatçı bir şehir olması fuarları İzmir için daha anlamlı kılmaktadır.

 

Fuar İzmir, bu anlamda, üstüne düşeni yapmakla birlikte, Dünya markası olmuş sektörel fuarlarımızın sayısının artması ve yerel ekonomiye katkısı ile beklentimiz daha da fazladır.

 

Kentin kanaat önderleri ve sorumluluk sahibi olarak bizler de, ortak akıl ile bu yönde atacağımız stratejik adımlarla, avantajlarımızı daha güçlü ve sürdürülebilir ekonomik değere dönüştürmeye devam edeceğiz.

 

Başarılı bir Fuar dönemi ve verimli işbirlikleri temennisiyle, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Ender YORGANCILAR

Yönetim Kurulu Başkanı


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.