Ebediyen, Atamızın Aydınlığının İzinde


 

                                                                                                                      09.11.2021

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, karanlık bir dönemi aydınlığa dönüştüren devrimleri ile bugüne de ışık tutmaya, rehber olmaya devam ediyor. Bir asır önce olduğu gibi bugün de manevi mirasıyla ülkemizi aydınlatma başarısını gösteren gerçek bir deha” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar “Yüzyıla imzasını atan bir Önder. Dünya liderlerinin önünde saygıyla eğildiği, coğrafyasına rol model olan, kısa ömrünü bu topraklara adayan, yokluktan bağımsız ve uygar bir toplum inşa eden bir mücadelenin kahramanı. Üstelik, maddi, manevi yaşadığı her türlü zorluğa ve en kritik anlarda bedenen geçirdiği rahatsızlıklara rağmen pes etmeyen bir karakter” diye konuştu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, karanlık bir dönemi aydınlığa dönüştüren devrimleri ile bugüne de ışık tutmaya, rehber olmaya devam ettiğini hatırlatan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar “Bir asır önce olduğu gibi bugün de manevi mirasıyla ülkemizi aydınlatma başarısını gösteren gerçek bir deha. Dünyanın içinden geçmekte olduğu değişim ve dönüşüm süreci, böyle bir dehanın rehberliğini dünden daha önemli kılmaktadır. İzmirli sanayiciler olarak; “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen, akıl ve bilim yolunu seçen, eğitimi esas alan, vatanını çok seven, çok okuyan, çok çalışan ATATÜRK’ün ilkelerine ve mirasına her zamankinden daha sıkı sarılarak, bu yüzyılda da Ona layık olmaya çalışacağız” dedi.

Başkan Yorgancılar şunları söyledi: “Atamızın, ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar’ sözünün gereği doğrultusunda, her birimizin üzerimize düşen sorumluluğu bundan sonra da yerine getireceği inancıyla, vefatının 83. yılında aziz hatırasını saygıyla ve minnetle anıyorum.  Ruhu şad olsun” 

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.