Caydırıcı ceza şart


 

08 Mart 2015

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir mesaj yayınladı. Yorgancılar, mesajında kadına karşı şiddetin gerektiği şekilde caydırıcı cezalarla sonlandırılmasını dileğinde bulundu.
 

8 Mart Dünya Kadılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, kadına yönelik şiddetin ancak gerektiği şekilde caydırıcı cezalarla son bulabileceğini söyledi. Yorgancılar, “Kadına karşı şiddetin gerektiği şekilde cezalarla sonlandırıldığı, kadınların çalışma hayatında, siyasette çok daha aktif olduğu ve eğitim imkanlarının artırıldığı, eşit haklar, eşit fırsatlar dileğiyle Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Mesajında ayrıca Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023’te 500 milyar dolar ihracat ve kişi başı 25 bin dolar gelir hedefine ulaşmak için sadece erkeklerin çalışmasının yetmeyeceğini vurgulayan Yorgancılar, ülkemiz nüfusunun yarısının kadınlardan oluştuğuna işaret ederek, “2023 hedeflerine ulaşma yolunda kadınların iş hayatına daha fazla dahil olduğunu görüyoruz, ancak bu yeterli değil. Bunu daha da yukarılara taşımalıyız” diye konuştu.

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.