29.05.2013 EBSO - 14. Aytaç SEFİLOĞLU Gazetecilik Yarışması


Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Vekilim,

Çok Değerli Başkanlarım,

Değerli Misafirler ve Basınımızın Kıymetli Mensupları

Şahsım ve Yönetim Kurulum adına, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması Ödül Töreni’nde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duymaktayız.

 

Minnettarlığımızı gösterebilmek, siz çok değerli genç basın mensubu arkadaşlarımızı teşvik edebilmek amacıyla 14.’sünü düzenlediğimiz bu organizasyonda bir kez daha Aytaç Sefiloğlu'nu, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

 

Değerli hizmetleri ile, kişiliği ile mesleğe duyduğu saygısı ile her zaman kalbimizde farklı bir yeri olan Aytaç Sefiloğlu, Törenimizi ve verilen ödülleri daha anlamlı kılmaktadır.

 

Özellikle son yıllarda Türkiye’nin değişmeyen gündem maddelerinden biri de basın özgürlüğü olmuştur. Haberi yapan siz çok değerli haberci arkadaşlarımızın hangi şartlarda çalışmak zorunda olduğunu gayet iyi biliyoruz.

 

Özgür düşünce, özgür basın kaliteli demokrasinin olmazsa olmazıdır. Bugün ülkemiz ilk 10 büyük ekonomiden biri olma hedefine doğru koşmaktadır. Evet ekonomimiz büyüme yolunda başarılı bir ivme kaydetmiş olabilir. Ama kalkınmak konusunda aynı başarıyı ne yazık ki gösteremiyoruz. Demokraside yol almamız gerekirken, sürekli olarak sekteye uğratıyoruz. Farklı fikirlere, farklı düşüncelere tahammül sınırımız giderek azaldığı gibi şiddete olan eğilimimiz de artmaktadır. İşte bu noktada gerçek anlamda gazetecilik yapma, haberleri doğru, tarafsız kamuoyu ile paylaşma konusunda ciddi sıkıntılarımız var.

 

Bu sıkıntıların, mesleğin başında olan sizin gibi genç gazetecilerimizin hevesini kırmaması ve doğru yoldan ayırmaması en büyük arzumdur.

 

Ne mutlu ki, sizin gibi çok değerli gençlerle birlikte çalışıyoruz. Kaleminizle, haberlerinizle geleceğimize umut olmaya devam etmenizi gönülden diliyorum. Meslek aşkınızı ve çalışma isteğinizi hiç kimsenin bozmasına izin vermeyin.

 

Geleneksel hale getirdiğimiz törenimiz, sembolik olarak verdiğimiz ödüllerimiz sizlerin heyecanına ve mesleğinize olan saygınıza olumlu katkı yapabiliyorsa ne mutlu bizlere.

 

Temennim yerel başarılarınızın, ulusal başarıya dönüşmesidir.

 

Aytaç Sefiloğlu'nu ve bu vesileyle basın şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, daha nice başarılı haberlere imza atmanızı yürekten diliyor, ödül alan 15 arkadaşımızı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Ender YORGANCILAR

Yönetim Kurulu Başkanı


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.