27.03.201 MHP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN MURAT TAŞER İLE ÜYE TOPLANTISI


MHP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN MURAT TAŞER  KATILIMLI TOPLANTI 
27 Mart 2014  
 

Değerli Üyelerimiz, 
Basının Kıymetli Temsilcileri,  
Yönetim Kurulumuz adına, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Murat TAŞER bugün bizlere İzmir’e dair gerçekleştirmek istediklerini anlatacaklar. Hoş geldiniz diyor, paylaşacağı projeler için teşekkürlerimi sunuyorum. 

Kalkınma yerelden başlar diyoruz. Neden?

Çünkü, kentlerin ülke gelişimine hem toplumsal hem de ekonomik anlamda yaptığı katkıyı gerçekçi gözle değerlendirdiğimizde ayakları yere basan projelerin ne anlam ifade ettiğini daha net algılarız.

Altyapı kuşkusuz kentlerin gelişimine ivme katarken, ulaşım da yaşam kalitesini arttırmaktadır. Ancak bir de kentlerin bir ruhu vardır. O ruha uygun bir kültürel yapısı vardır. İzmir, bu anlamda farklılığını çok net ortaya koyan bir şehirdir.

O nedenle de İzmir’deki yerel seçim yarışı bugün daha hareketli geçmektedir. 
Bizim her zaman için dileğimiz ve temennimiz İzmir’in kazanmasıdır. A kişisi, B partisi ile ilgilenmiyoruz. İzmir’in kalkınmasını hızlandıracak, yaşam kalitesini her geçen gün artıracak adımların atılmasıyla ilgileniyoruz.

Bu anlamda, Sayın Taşer’in; “üretken belediyecilik, bölücülüğe ve ayrımcılığa karşı geliştirilen önemli ve etkili bir belediyecilik anlayışı” prensibi ile oluşturduğu projelerini önemsiyorum.

Diğer adaylara ilettiğimiz talepleri, Sayın Taşer’e de iletmek isterim.

Bugün Çandarlı Limanı projesi ile şehirlerarası otoyol ve hızlı tren bağlantılarının belirlenen sürelerde gerçekleştirilmesi, ticaretin daha hızlı ve etkin gelişimi adına, İzmir için çok ama çok önemlidir.
 
Diğer yandan; Bazı yurtdışı uçuşların İzmir’den yapılması, İzmir-Ankara direkt uçuş sayısının arttırılması, yenilenebilir enerji kaynaklarından maksimum derecede faydalanılması ve teşvik sisteminin yeniden yapılandırılması İzmir için büyüm önem taşımaktadır. 

Demiryollarının OSB’ler ile bağlantılarının kurulması,İzmir için atılan bunlar gibi her bir adımı çok önemsiyor ve başlatılan projelerin de her kim seçilirse seçilsin bir an evvel tamamlanması için gereken gayretin gösterilmesini diliyoruz.  
 
Başarılı bir seçim geçirmemizi diliyor, şimdiden sonuç ne olursa olsun güzel İzmirimizi yönetmeye talip olan tüm parti adaylarımıza istekleri ve gayretleri için teşekkürlerimizi sunarak, bol şans temennilerimizi iletiyoruz. 

Saygılarımla,
 
  
Ender YORGANCILAR
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.