25.03.2015 MENEMEN TİCARET ODASI ÖDÜL TÖRENİ


MENEMEN TİCARET ODASI ÖDÜL TÖRENİ

25.03.2015

Çok Değerli Konuklar,

Basınımızın Kıymetli Temsilcileri,

Sizleri şahsım ve Ege Bölgesi Sanayi Odası adına, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Dün, şehrin dışında kabul edilen Menemen, bugün artık ulaşımın kolaylaşmasıyla şehirle olan bağını daha da güçlendirmiştir.

Dün, sadece tarımda var olurken, bugün tarımdan ticarete, sanayiden, yenilenebilir enerjiye kadar ben de varım demektedir.

İzmir Serbest Bölgesi ile Menemen Plastik OSB’si ile sanayide geleceğe güçlü bir yatırım yapmaktadır.

İşte bugün bu gücü oluşturan, Menemen’in gücüne güç katan, ekonomisini zenginleştiren girişimcileri ödüllendirmek için bir aradayız.

Geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni’ni 50 yılı aşkın bir zamandır gerçekleştiren bir Oda’nın Başkanı olarak, Sn. Yılmaz Güral Başkanın haklı gururunu çok iyi anlıyorum.

Küresel ekonominin zorlu rekabet ortamında vergisini zamanında ödeyerek, istihdam yaratarak önce bölge, sonra ülke ekonomisine değer katan her başarının en güzel kısmı onu takdir etmek ve ödüllendirmektir.

Bizler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında, Kanunların bizlere verdiği yetkiler çerçevesinde görevlerimizi yapmakla yükümlü Odalarız. Üyelerimizin başarılarından aldığımız güçle; tarımda, sanayide, ticarette toplumsal refahımızı artırabilmek amacıyla, ülkemizin gelişmesine katkı sunmaya çabalayan diğer tüm kurum ve kuruluşlarla, sinerji içerisinde çalışmak zorundayız.

BEN değil BİZ olduğumuzda, koltuğa yapışmak yerine yakıştığımızda, kurumsal kimliklerimize uygun şekilde davrandığımızda varlığımızı ve başarımızı ispatlayabiliriz.

Ülkemiz için 2015’in ilk 3 ayı oldukça zor geçmekte ve geleceğe dair de ne yazık ki belirsizlik devam etmektedir. Baktığımızda özellikle büyümenin öncü göstergeleri olan kapasite kullanım oranı ve sanayi üretim endeksi oldukça düşük seviyelerde ilerlemekte, ihracattaki artış yok denecek seviyede, güven endeksleri dip seviyelere ulaşmaktadır.

O nedenle; bizler birlik ve beraberliğimizi diri tutarak, camiamızın, üyelerimizin beklentilerine odaklanarak sinerjimizi bozmadan yolumuza devam etmekten başka bir şansımız yoktur.

BAŞ BAŞA VERMEYİNCE TAŞ YERİNDEN KALKMAZMIŞ (veya nerde birlik orda dirlik) sözünü unutmadığımız sürece yolumuzun camiamız için de, ülkemiz için de güllük gülistanlık olacağı inancıyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, ödül almaya hak kazanan firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Ender YORGANCILAR

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.