14.03.2022 TOBB İZMİR KGK 'SANAYİDE KADIN ELİ' PROJESİ LANSMAN TOPLANTISI


Değerli Başkanlar,

Şahsım ve Ege Bölgesi Sanayi Odası adına, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öncelikle geçen hafta kutladığımız 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bir kez daha gönülden kutluyorum.

“Kadınlarını geride bırakan toplum, geri kalmaya mahkumdur” diyen ve bu yönde de vizyoner adımları ile kadınları cesaretlendiren, toplumda yerini güçlendiren Ulu Önderimizin rehberliğinde yol almaya devam etmekteyiz.

Bugün de bu rehberlik doğrultusunda, toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızın ekonomiye katkılarını artırmayı hedefleyen bir projenin lansmanı için bir aradayız.

Tıpkı, Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak;  2016-2017 döneminde; Milano, MonzaBrianza ve Lodi Ticaret Odası’nın FORMAPER Ajansı liderliğinde Pastacılar ve Fırıncılar Derneği ortaklığında yürütmüş olduğumuz “Güçlü Kadın Güçlü Ekonomi Projemiz”de olduğu gibi yine bir kadın projesinde yer almaktan mutluluk duymaktayız.

Neden kadınlar?

Çünkü, Dünya genelinde toplam işgücünde kadınların katılımı %39 iken bizde %32’lerde. Bu oran ülkemiz sanayisinde %19,8’lerde.

Çünkü, kadınlar toplumların kalkınmasında önemli bir itici güçtür.

Çünkü, kadınlar, elinin değdiği her yeri güzelleştirerek fark yaratma becerisine sahiptir.

İşte bu nedenlerle, Sanayide Kadın İstihdamını arttırmak amacıyla, “Sanayide Kadın Eli Projesi”ni İzmir olarak başarıyla tamamlamayı ümit ediyorum.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun bünyesinde 81 ilde yaygınlaştırılması planlanan projeye paydaş olarak katkı sunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Üyelerimizi de bu projenin bir parçası olmaya davet ediyorum. Belirlenecek ihtiyaç analizi doğrultusunda 100’ü aşkın sayıda kadına sanayide istihdam imkanı doğacaktır.

Yaşamın her alanında, kadınlar başarılarıyla “ben de varım” demiştir. Çok sınırlı sektörler dışında üretim bantlarında da kadınlar, titizlikleri ve dikkatleri ile çalışmaya devam etmektedirler.

Pandemi ile birlikte, ülkeler için üretimin öneminin çok daha iyi anlaşıldığı, üretimin yıldızlaştığı, ülkemiz sanayicisinin de öne çıktığı bir süreçte, sürdürülebilir üretim adına sanayi işgücünde kadınlara daha çok ihtiyacımız olacak.

O nedenle de, farkındalık yaratacak böyle bir projeye öncülük eden TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu, projeyi yürütecek olan İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak bizler de, her zaman kadına ve üretime dair somut çıktısı olan her projede olmaya devam edeceğimizi belirtir, katkı sunacak olan tüm paydaşlara teşekkür ederim.

Projenin, kadınlarımıza hayırlı olması temennisiyle, saygılarımı sunuyorum.

Ender YORGANCILAR

Yönetim Kurulu Başkanı


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.