08.08.2018 ÖZEL GÜNDEMLİ MECLİS TOPLANTISI (CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ KATILIMIYLA)


ÖZEL GÜNDEMLİ MECLİS TOPLANTISI (CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ KATILIMIYLA)– 8 Haziran 2018

Sayın Başkanım,

Sayın Selin Sayek BÖKE

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerli Milletvekili Adayları,

Çok Değerli Üyelerimiz,

Basınımızın Kıymetli Temsilcileri,

Sizleri, sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hoşgeldiniz.

İş dünyası olarak, seçim dönemlerinde kapımız her partiye eşit mesafede sonuna kadar açıktır. Bir yanda bizim taleplerimizi, dileklerimizi şehrimizin vekil adaylarına iletmek, diğer yandan da partilerimizin genel ve yerel politikalarını birebir dinlemek için bu toplantıları fırsat olarak görmekteyiz.

Ülke olarak çok önemli bir süreçten geçmekteyiz. Yönetim şeklinden, ekonomiye, ülke güvenliğinden uluslararası ilişkilere kadar farklı başlıklarda çözüm bekleyen çok konumuz var. Ben, sen, O değil BİZ olmamız gereken kritik bir süreç.

Biz kendi içimizdeki gündemle meşgulken, dünya farklı bir yöne doğru çok hızla yol almaktadır.

“Üretim Yoksa Kalkınmak Hayaldir” dedik. Çünkü, güçlü ekonominin, ancak güçlü sanayi ile mümkün olabildiğini, sürdürülebilir büyümenin üretimsiz olmayacağını biliyoruz. Ancak, içinde bulunduğumuz süreç salt üretimden ziyade, katma değerli üretimi, yeni şeyler yapmayı zorunlu kılmaktadır.

Bunun için de başlangıç noktası eğitim olan ve üretimi, yatırımı bu topraklarda cazip kılacak politikalara ihtiyaç duymaktayız.

Ülkemizi yönetmeye talip olan partilerimizden de, bu gerçek karşısında çok somut, gerçekçi ve ayakları yere basan eylem adımlarını duymak istiyoruz.

Yerelde kalkınmaya gönülden inanan biri olarak, İzmir’de bunun başarılı örneklerini görmekten ayrıca mutluluk duymaktayız. Yeterli mi? Kuşkusuz ki hayır. Çeşitlendirilerek ve Ülke geneline yaygınlaştırılarak kaynaklarımızı doğru kullanmak zorundayız.

Sanayiciler olarak çok net şunun altını çizmek isterim. Olmayacak, yapılmayacak, yapılması mümkün dahi olmayan vaatleri duymak istemiyoruz.

Gerek yerelde, gerekse küresel arenada şartlar her geçen gün iş yapanlar için zorlaşmaktadır.

Siyasilerden henüz duymaya başladık ama Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak biz, 2015 yılından beri Sanayi 4.0 için “Uyum Sağlayamayan Kaybedecek” dedik ve toplantılarla, sunumlarla, kitap çıkartarak farkındalık yaratmaya çalıştık. Evet, gecikmeli de olsa konuşuluyor olması önemlidir. Bununla birlikte, eylem planları, atılacak adımlar çok daha büyük önem arz etmektedir.

Aslında konuşulacak konu çok ama bugün biz dinleyen taraf olacağız. Son olarak İzmir’le ilgili de birkaç şey söylemek isterim.

Yerelde kalkınma noktasında, İzmir’in gerçek potansiyelini ortaya çıkarma ve çıkarttırma sürecinde, İzmir’e hizmet için talip olan Sayın vekillerimize bizim çok ihtiyacımız var.

Öyle vekillerimiz oluyor ki, seçim sonrasında bir daha yüzlerini görmüyoruz. Parti genel merkezleri buna müsaade etmemelidir.

Ancak, öyle vekillerimiz de var ki, İzmir için canla başla çalışıyor. Bizim İzmir vekilleri için tuttuğumuz bir Karnemiz var. Ve orada İZMİR ile ilgili
Yazılı/Sözlü Soru Önergesi Sayısında önde olan bir vekilimiz var ki, Sayın Murat Bakan’a teşekkürlerimizi sunmamak haksızlık olur diye düşünüyorum.

Başarı için, daha proaktif, İzmir’in konularını takip eden, gerektiğinde ortak akla başvuran, İzmir-Ankara arasında köprü olabilen vekillerle yol almalıyız.

Cazibe merkezine dönüşen İzmir için bundan sonra yapılacaklar çok daha büyük önem arz etmektedir.

Simdiden, tüm adaylara gayretleri için teşekkürlerimizi sunuyor, güzel ülkemiz için hayırlı bir seçim olması dileği ile sizleri, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Saygılarımla,

Ender YORGANCILAR

Yönetim Kurulu Başkanı

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.