06.07.2021 FASHİON PRİME TEKSTİL, HAZIR GİYİM TEDARİKÇİLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI VE FASHİON TECH HAZIR GİYİM, KONFEKSİYON VE TEKSTİL BASKI TEKNOLOJİLERİ FUARI LANSMAN TOPLANTISI


Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım,

Değerli Başkanlar,

Kıymetli Katılımcılar,

Şahsım ve Ege Bölgesi Sanayi Odası adına, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Değerli Katılımcılar,

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla toplanan İzmir İktisat Kongresi’ne uzanan fuar fikrinin doğuşu, bugün “Fuar İzmir” ile Türkiye’nin örnek bir modeline dönüşmüştür.

Fuarlar ve Kongreler kenti misyonunu, Pandemi ile birlikte dijital fuarlarla devam ettiren İzmir, bu anlamda takdiri hak etmektedir.

Küresel ekonominin önemli bir oyuncusu olan Türkiye ve Türk özel sektörü Pandemi de de dinamik yapısı, kaliteli üretimi ve bölgesel avantajı ile ihracatta bir adım öne çıkmıştır. Pandeminin ilk döneminde çok yakından takip ettiğimiz, irtibat halinde olduğumuz sektör, zor bir süreci, tecrübesi ile atlatmayı başarmıştır. 

Bu yıl 4.'sü düzenlenen FASHION PRIME ile yeniden Fuarların doğal yapısına geçmesi, hem yaratılan ekonomik değer açısından, hem de kentimizde özlenen canlılık açısından büyük önem taşımaktadır.  

Yabancı sermayenin imalat sanayinde tercih ettiği ilk sırada İzmir’in gelmesi, dışardan İzmir’e olan bakışı çok net göstermektedir. İşte bu yönde atacağımız stratejik adımlarla, bu bakışı ekonomik değere dönüştürebilecek tecrübe ve bilgiye de sahibiz.

Özellikle de konu tekstil ve hazır giyim olunca, Egeli ihracatçımızın başarısı ortadadır. Bu noktada, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Odamız Meclis Üyesi Sayın Burak Sertbaş’a sektör adına gayretleri için teşekkür ediyorum.

Emek yoğun üretimle istihdam ve ihracatın lideri tekstil ve hazır giyim sektörü desteklendiği ve doğru yönlendirildiği takdirde, yüksek katma değerli üretim ile fark yaratacak potansiyele ve vizyona sahiptir. Dünya artık farklı olanın peşindedir. Ve biz o farkı, Ar-Ge ve tasarım yeteneği ile gösterebiliriz ki, bunu başaran kıymetli ihracatçılarımız da vardır.

Bunu genele yaygınlaştırdığımızda; firma bazında da, İzmir özelinde ve ülke genelinde de büyük başarılara imza atacağımızdan hiç şüphem bulunmamaktadır.

Fuar İzmir, bu anlamda, üretici ile tedarikçiyi buluşturarak üstüne düşeni fazlasıyla yapmaktadır.

Bizler de her zaman sektörümüzün ve ihracatçımızın yanındayız. Başarılı bir Fuar ve verimli işbirlikleri temennisiyle, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Saygılarımla,

Ender YORGANCILAR

Yönetim Kurulu Başkanı


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.