04.02.2019 EGEV 2019 ŞUBAT AYI BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI (SAYIN NİHAT ZEYBEKCİ'NİN KATILIMIYLA)


 

Sayın Geçmiş Dönem Ekonomi Bakanım,

Değerli Başkanlar,

Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz.

Başkanlar Kurulumuza teşriflerinden ötürü, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak aramızda bulunan Sayın Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Bakanlığı döneminde de, İzmir’e yakın ilgisini eksik etmeyen, konularımıza çözüm arayan, içimizden bir İzmirliyi Bakan yardımcısı yaparak İzmir dostluğunu her fırsatta gösteren Sayın Bakanın Belediye Başkanlığı adaylığını memnuniyetle karşılıyorum. İzmir’e bugüne kadar ki katkılarınız için de teşekkürlerimizi sunuyorum.

İzmir için projelerinizi, planlarınızı merakla dinlemek istiyoruz.

Benim konuşmam bugün sadece ev sahibi sıfatıyla bir açılış konuşması kapsamında olacağı için detaylara inmiyorum. Sayın Başkanların da vaktinden çalmak istemiyorum.

Ancak, şunu söylemek isterim ki, İzmir özelikle son birkaç yıldır değişiyor, dönüşüyor. Bugün atılacak adımlar bu dönüşümün yönünü belirleyecek olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Olumlu bir dönüşüme de tanıklık edebiliriz, olumsuz bir dönüşüme de. O nedenle, Sayın adaylarımızın hangi partiden olursa olsun projelerini, İzmir’e dair kurdukları hayali çok önemsiyorum.

Bir konuyu anlatmak istiyorsanız önce onun ne olmadığını veya ne olmasını istemediğini söylemenin, açık ve net olmak açısından doğru bir iletişim şekli olduğuna inanıyorum.

Bu kapsamda da çok net ifade etmek isterim ki, İzmir’in İstanbul olmasını istemiyorum. İstanbul gibi bir yapılaşma, İstanbul gibi bir trafik, İstanbul gibi bir nüfus İzmir’in ruhuna hitap etmiyor.

Biz, İzmir İstanbul’a alternatif bir şehir olarak planlansın derken, yurtdışı uçuşları ile, yapılan önemli ulusal ve uluslararası toplantılar, fuar, sanat etkinlikleri ile alternatif olsun istedik.

Açıkçası bu talebimizin yanlış anlaşılmasını hiç istemeyiz.

Hükümetimiz tarafından çok önemli projeler başlatıldı. Bir kısmı tamamlanmak üzere. Ama çok önemsediğimiz Çandarlı Limanı projesi ne yazık ki ilerleyemiyor. Özellikle bu konuda desteğe ihtiyacımız olacak.

İzmir için atılan her bir adımı çok önemsiyor ve başlatılan projelerin de bir an evvel tamamlanması için gereken gayretin gösterilmesini diliyoruz.

İzmir çok özel ve çok önemli bir şehirdir. Ümit ediyoruz ki, eksiklerinin giderilmesi ile dünya kentleri arasındaki yerini de alacaktır.

 

Sayın Bakanım,

Güzel İzmirimizi yönetmeye talip olduğunuz için, gayretleriniz için teşekkürlerimizi sunarak, kolaylıklar diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Ender YORGANCILAR

Yönetim Kurulu Başkanı

 


YKB - Diğer Konuşmalar


Yayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.