“Tek bir şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak”


06 Nisan 2018

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) üyeleri, 2018-2022 döneminde İzmir ve Türkiye'nin sanayisini şekillendirecek kadroları seçmek için sandık başına giderek, Avrupa Birliği normlarına göre hazırlanan ve TOBB Mesleklerin Gruplandırılması Rehberi’ne göre oluşturulan meslek komitelerini ve bu komiteleri mecliste temsil edecek üyelerini belirledi. Kültürpark 3 Nolu Holde gerçekleşen ve bir şölen havasında gerçekleşen seçimleri değerlendiren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar,  yasa ve yönetmeliklere göre seçime girmeye hak kazanan 3 bin 972 üyeden bin 491’inin oy kullandığını, Oda’ya ve organlarda görev alan sektör temsilcilerine duyulan güven ve kaliteli hizmet anlayışının  üyelere yansıması ve huzurun göstergesini teyid eden bir katılım olduğunu, 64 Meslek Komitesi’nden 50’sinde seçime tek liste ile gidilirken, tatlı bir rekabetin yaşandığı gruplarda da EBSO’nun tarihten gelen birikim ve olgunluğunun kendini gösterdiğini söyledi. Türkiye’ye örnek olacak düzeyde ahenkli bir atmosfer ve uyum içinde bir seçim gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Yorgancılar, “Odamıza yakışır şekilde gerçekleşen seçim; Odamızdaki uzlaşma kültürünün, yönetimde istikrarın, sanayicinin konularına sahip çıkmanın ve diyalogla çözümün eseridir” dedi.

Yorgancılar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak’ sözüne atıfta bulunduğu değerlendirmesini şöyle tamamladı:

“Sanayicimiz yatırıma, istihdama, katma değerli üretime ve ihracata odaklanmış durumda. Önümüzdeki dönemde de Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuzla birlikte uyumlu bir çalışma içinde olarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak’ sözünün yol göstericiliğinde gerek Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm, gerekse diğer alanlardaki çalışmalarımıza mükemmelliyetçi yaklaşım ve üyelerimizin değerli katkılarıyla  hız kesmeden devam edeceğiz. ”


YKB - Diğer Konuşmalar


Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.