EBSO KOBİ OKULU DEĞERLER ATÖLYESİ EĞİTİMİ


Kurum:EBSO KOBİ OKULU&KALDER

Tarih:12 Aralık 2019, Perşembe

Saat:09:30-17:30

Fiyat:175 TL

Sayın Üyemiz,

KOBİ OKULU eğitim programı kapsamında, Türkiye Kalite Derneği (KALDER) İzmir Şubesi ile yapılan işbirliği neticesinde planlanan “DEĞERLER ATÖLYESİ” uygulamalı eğitim; 12 Aralık 2019 Perşembe günü 09:30-17:30 saatleri arasında, Odamız 5. Kat Dr. Aydemir AŞKIN Toplantı Salonu’nda düzenlenecektir.

Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Eğitime katılmak isteyen üyelerimizin başvurularını en geç 09.12.2019 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar http://www.ebso.org.tr/tr/kobiokulu linkinde ilgili eğitimin içerisine yapmaları ve eğitim ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunu seniha.aslan@ebso.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Eğitim içeriği aşağıda yer almakta olup, konuyu bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

 

Mustafa KALYONCU

Genel Sekreter

EKLER: Eğitim programı, eğitmen özgeçmişi

NOT: Katılım 15 kişi ile sınırlı olup; katılımcılar başvuru sırasına göre belirlenecektir. 10 kişinin altında katılım olması durumunda eğitim açılmayacaktır.

Katılım Ücreti 175-TL (KDV Dahil) olup, eğitim ücretine, ikramlar, öğle yemeği ve basılı materyaller dahildir. Eğitim ücretinin IBAN Numarası: TR 33 0001 5001 5800 7301 4457 19 ile Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı (EBSOV) İktisadi İşletmeleri Vakıfbank Kemeraltı Şubesi (Şube Kodu:0015) KALDER EĞİTİMİ adı ile katılımcı ismi ve firma adı belirtilerek yatırılması gerekmektedir. İlgili banka dekontunu 0232 483 29 26 nolu faksa veya seniha.aslan@ebso.org.tr e-posta adresine gönderen katılımcılar için KESİN KAYIT yapılacaktır. Banka dekontunu gönderdikten sonra lütfen 0232 455 29 72 numaralı telefondan dekontun ulaştığına dair teyit alınız.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Neden Değerler Üzerine Çalışıyoruz?

Değerler bizim kim olduğumuzdur. Kim olmak istediğimiz değil, bizim kim ol­mamız gerektiğini düşündüğümüz değil, fakat şu anda yaşamlarımızda kim olduğumuzdur. Değerlerimiz kendimize karşı dürüst olmanın ne anlama geldiğini işaret eden bir pusula gibi bize hizmet eder. Koçlukta temel olarak kullanılan değerler kavramı: bizi biz yapan, bizim için önemli olan ve onlar olmazsa hayatımızda bir şeyler eksik duygusu yaratan özelliklerimiz, öncelliklerimizdir. Karşımıza çıkan olaylara verdiğimiz tepkilerde, kariyer yolumuzu çizerken, kararlar verirken kendimize ait değerlerden yola çıkarız.

Hayatımıza aldığımız kişilerde veya bitirdiğimiz ilişkilerde, mutluluk ve kırgınlıklarımızda da başrol aslında değerlerimizdedir. Ancak bundan çoğu zaman haberdar değilizdir.

Düzenli ve devamlı bir şekilde değerlerimize saygı gösterdiğimiz zaman yaşam iyi ve tatmin edicidir, mutluyuzdur ancak tam tersi olduğu durumlarda motivasyonsuz, mutsuz ve sürekli kendinde eksiklik hisseden bireyler oluruz.

Değerler her insan için farklıdır, başlıkları aynı olsa da kişiden kişiye anlamları değişir ve sıralaması farklılaşır. Kişinin en önde gelen değerleri; hayat amacına en yakın, kendisine en çok tatmin sağlayan, takdir edilmediği zamanlarda diğerlerine nazaran çok daha fazla mutsuzluk ve olumsuzluk yaratanlardır.

Kişilerin kendi değerlerinin farkında olması, hayata bakış açılarını anlamalarına, hayat amaçlarını görünür kılmalarına ve kırılgan noktalarının farkında olarak kendilerini daha iyi tanımalarına faydalı olur.

Değer çalışması sadece kişiler için değil, aile, takım ve organizasyonlar için de farklı görsel tema ve malzemeler kullanılarak yapılabilir.

Değerler Farkındalık Atölyesi’nde Neler Yapacağız?

  • Hayatımızdaki değerleri belirleyeceğiz
  • Başat değerlerimizin /Bam tellerimizin farkına varacağız.
  • Değerleri görselleştirerek somut ortama aktaracağız.
  • Somut ortama aktarılmış görsellerimiz üzerinden çıkarımlar yaparak hayatımıza ilişkin farkındalıklarımız ve gelişim alanlarımız üzerine çalışacağız.

Atölye sonrası, kendimize dair keşfettiğimiz değerler, görsel hale getirilerek kalıcı olacak. Her gün bu görsellere bakarak, kendi değerlerimizi, hayata bakış açımızı ve yaşama amacımızı bize hatırlatacak. Sorunlar yaşadığımızda ve çözümler aradığımızda bu çalışma cevaplar bulmamıza yardımcı olacak.

Değerleri Aktaracağımız Somut Ortam Olarak Ne Kullanacağız?

Somutlaştırma çalışması için üzerinde renk ve desen uygulayabileceğimiz her türlü ortamı kullanabiliriz. Biz çalışmamızda genel olarak “Mandala” şeklinde mask veya sert ham yüzey üzerine somutlaştırma yöntemini kullanıyoruz.

Not: Eğitim ücretine atölyede kullanılan tüm değer çalışmaları, seramik malzemeler (tabak/mask) kullanılacak boya kalemleri dahildir. Atölye çalışması sonucu her katılımcı kendi mandalasını yaratacak ve yanında götürecektir.

DENİZ ÇUBUKLUSU

2005 yılında Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İnsan Kaynakları Tezli Yüksek Lisans Programına başlamıştır. Yüksek Lisans ders aşamasında proje bazlı olarak İnsan Kaynakları süreçlerinin tasarımı süreçleri ile ilgili olarak çalışmalara başlamış 2007 yılında Bilgi Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde bu çalışmalarına devam etmiştir. Aynı zamanda edindiği kalite danışmanlığı ve eğitmenlik şapkası ile “Etkili Takım Çalışması”, “Etkili İletişim”, “İş Yerinde Uyulacak Kurallar-İş Disiplini”, “Motivasyon”, “Zaman Yönetimi”, “İK’nın Yasal Yönü”,

“Yetenek Yönetimi”, “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” konuları başta olmak üzere toplamda 1500 saati aşkın eğitim vermiş, ISO 9001-14001 ve 18001 Entegre Yönetim Sistemleri, konusunda sistem kurucusu olarak çalışmıştır. Danışmanlık firmasının ardından Dirinler Makina, Termodinamik Şirketler Grubu, Renkler Makina bünyesinde İnsan Kaynakları Sisteminin kurulumu, yönetimi ve kalite yönetim sistemlerine entegrasyonu ile ilgili çalışmalar yürütmüştür.

Renkler Makina bünyesinde tasarlanan Eğitim ve Gelişim süreci, ulusal dalda en saygın İnsan Kaynakları ödülü olan Peryön İnsan Yönetimi Jüri Özel Ödülü’ne hak kazanmıştır. Bu ödül, ilk defa KOBİ niteliği taşıyan bir İzmir’li bir firmaya verilmiş olduğu için özel bir önem taşımaktadır.

2014 yılında Koçluk yolculuğuna başlayan Deniz Çubuklusu, o günden bugüne kadar, temel koçluk becerilerinin yanı sıra, kurumsal koçluk alanında da eğitimler almış, ORSC®, NLP Practitioner ve takım koçluğu gibi çeşitli programlara katılmıştır. Points Of You® uygulayıcısıdır. Aktif olarak öğrenci koçluğu ve kurumsal koçluk faaliyetleri yürütmektedir.

Kariyer Melekleri mentorluk projesinde kurulduğu dönemden bu yana proje sorumlusu ve mentor olarak yer almaktadır.

Peryön İnsan Yönetimi Derneği Ege Şubesi’nde eğitim, zirve yürütme komisyonlarında 2013 yılından beri aktif görev almakta, 2017-2018 döneminde Denetim Kurulu Üyesi olarak, 2019-2020 Döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Türkiye Kalite Derneği (Kalder) İzmir Şubesi bünyesinde Ekipte Mükemmellik Modeli Değerlendiricisidir. Aynı zamanda Mükemmelliği Arayış Sempozyumu Tema Komitesi’ndeki çalışmalara destek vermektedir. 

2016 yılından bu yana Ege İhracatçı Birlikleri’nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görev yapmakta, bu görevinin yanında İnsan Kaynakları Süreçlerinin Yapılandırılması,  işlerliği, iyileştirilmesi, kişisel gelişim konularında eğitimler vermektedir.

Özel yaşamında DSİ Voleybol Veteran takımı kaptanlığı yapan ve el sanatları ile ilgilenen Deniz Çubuklusu, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

 

KATILIM FORMU: 12 Aralık 2019, Perşembe *09:30-17:30 *Aydemir Aşkın


 

 

 

 

 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.