Hollanda Konsolosluğu Vize Evrakları


HOLLANDA ...

HOLLANDA VIZESI IÇIN GEREKLI EVRAKLAR

1. Talep edilen vizenin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerliliği olan bir pasaport

2. Pasaport fotokopisi

3. Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve kendisi tarafından  imzalanmış olan başvuru formu. (lütfen tıklayınız)

4. Son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fonu açık renkli olan 2 adet orijinal vesikalık fotoğraf,

5. Seyahat ve Sağlık Sigortası aslı ve fotokopisi. Tüm Schengen ülkeleri icin geçerli olan ve en az 30.000 değerinde bir tutarda tıbbi tedavi ve ülkeye geri nakil masraflarının teminat altına alındığı ve vize süresini kapsayan sigorta. (Çok girişli bir vize için başvuru yapılması halinde, ilk seyahat süresi için sigorta yapılır; geri kalan süre için (Büyükelçilik ya da Başkonsolosluktan temin edilecek.) bir sigorta taahhütnamesinin imzalanması gerekir.

6. Gidiş dönüş uçuş rezervasyonu (şayet çok girişli bir vize talebinde bulunuluyor ise ilk uçuş için gidiş dönüş uçuş rezervasyonu ); + diğer ülkeler de ziyaret edilecek ise tüm seyahat  bilgileri

7. Kalınacak süreyi kapsayan ve uçuş rezervasyonuna uyumlu otel rezervasyonu

8. Hollanda'dan davet eden kişiden / şirketten / kuruluştan antetli kağıda, Hollandaca ve/veya İngilizce bir davetiye (orijinal + fotokopi)..Bu davetiye en azından aşağıdaki bilgileri kapsamalıdır:

  • Davet edilecek kişinin kişisel bilgileri (adı, soyadı, doğum tarihi, pasaport bilgileri)
  • Ziyaret amacı ve süresi
  • Davet eden kişinin adı/soyadı/imzası/adresi/telefon numarası

9. Müracaat sahibinin çalıştığı /sahibi ya da ortağı olduğu/ kuruluştan/ firmadan antetli kağıda garanti yazısı (içermesi gereken bilgiler: başvuru sahibinin adı,soyadı,konumu, pozisyonu, seyahat amacı, gidilecek sirketin/kurulusun ismi, seyahat edeceği tarih ve geri donecegine dair garanti).

10. Özel şirket çalışanları için; SSK işe giriş bildirgesi, son ayın SSK prim bordrosu ve son ayın maaş bordrosu (orijinal & fotokopi); şirketin faaliyet belgesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi ve ticari sicil gazetesi fotokopisi, başvuru sahibinin çalışma belgesi aslı ve fotokopisi (belgede başvuru sahibinin hangi kurumda / şirkette, departmanda görevli olduğu, pozisyonu ve çalışma süresi yer almalıdır).

11. Şirket sahibi / şirket ortağı için; 3 aydan eski olmayan şirketinizin ilgili meslek odasından, Ticaret veya Sanayi Odası'ndan faaliyet belgesi, şirketinizin imza sirküleri (orijinal & fotokopi),  şirketinizin noter tasdikli vergi levhası ve  fotokopisi, şirketinizin Ticaret Sicil Gazetesindeki kayıt (orijinal & fotokopi), bağ-kur prim bordrosu.

12. Fuar'a gidilecek ise ek olarak; fuar organizasyonu tarafından başvuru sahibi adına düzenlenmiş fuar davetiyesi veya başvuru sahibinin adına düzenlenmiş fuar giriş kartı. Basvuru sahibi fuarda kendi standını kuracak ise ödenmiş fuar stand faturaları ve fuar kontratının fotokopisi.

13. Refakatçi olarak gidecek olan eş ve çocukların isimleri davetiyede (bkz. madde 8) belirtilmiş olmalıdır. Akrabalık derecesini gosteren nüfustan alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile toplum kağıdı) ibraz edilmelidir.18 yaşından küçük refakatçiler için anne/babadan noter tasdikli orijinal muvafakatname sunulması gerekiyor (eğitim dönemi içinde gidiliyorsa, tatil günleri hariç, ek olarak okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi ve öğrenci izin belgesi). Refakatçi olarak gidecek şahıs farklı bir zamanda müracaat eder ise refakat edeceği şahsın işi ile ilgili tüm evraklarını ve geçerli vizesinin okunaklı fotokopisini belgemek durumundadir.

BAŞVURUNUZUN REDDEDİLMESİ DURUMUNDA VİZE BAŞVURU ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

 

 


Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.