YORGANCILAR'DAN BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI ÇALKAYA'YA ZİYARET


18.06.2019, Salı

İlgili Görseller

Yorgancılar’dan Balçova Belediye Başkanı Çalkaya'ya ziyaret

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'yı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ziyarette, EBSO’nun yapısı, işlevleri ve ekonomiye katkıları hakkında bilgiler veren Yorgancılar, 5 bin civarında sanayicinin gıdadan tekstile, makineden elektroniğe, otomotiv ve yan sanayinden petrokimyaya hatta yenilenebilir enerjiye kadar 64 değişik sektörde faaliyet gösterdiğini, söyledi. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, “İzmir’in ihracatta cari açık vermeyen bir kent. Uluslararası ticaret kültürü sayesinde yabancı sermayeli şirketlerin sayısı fazla. Kentte halen Odamız öncülüğünde kurulan 10 OSB bulunuyor. İZTO, İTB ve EİB işbirliğiyle de Tarıma Dayalı İhtisas OSB’lerin kuruluş çalışmaları sürdürülüyor” dedi.

Ender Yorgancılar, İzmir’de çalışanların yüzde 34’ünün de sanayide istihdam edildiğini ancak ekonomideki gelişmeler nedeniyle yüzde 14.6’lık işsizlik oranının da herkesi etkilediğini dile getirdi.

Balçova’da sağlık turizmini yakından ilgilendiren yatırımlar, İnciraltı-Bahçelerarası bölgesinin planlanması gibi konulara da hassasiyet gösteren Yorgancılar, 31 Mart’ta yapılan yerel yönetim seçimleri sürecinin belediyelerin üretim ağırlıklı bir strateji söylemini ortaya koyduğunu da ifade etti.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da, ilçeyi iyi tanıdığını, geçmişten beri saha çalışmaları içinde bulunmasından dolayı konulara hakim olduğunu söyledi. Balçova’nın ‘sağlık kenti’ misyonunu ortaya koyan Çalkaya, jeotermal avantajını da değerlendirerek Bahçelerarası bölgesinde bütüncül bir plan doğrultusunda yatay bir mimari ile hastaneler, fizik tedavi merkezleri ve termal tesislerin hayata geçirilebileceğini anlattı.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.