YORGANCILAR: GELECEĞİN ANAHTARI DÖNÜŞÜM


13.02.2018, Salı

İlgili Görseller

Geleceğin anahtarı: Dönüşüm

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünyada iş yapış şekillerinin değiştiğini belirterek, “Sanayi 4.0 ile akıllı üretim, akıllı fabrikalar, kıt kaynakların tükenecek olması ile yenilenebilir enerji kaynakları, küresel ısınma ve kullanım kaynaklı azalan tarım alanları ile organik tarım, yaşlanan nüfus, azalan doğurganlık ile sağlık sektörü, yerelde kalkınma ile yeni nesil organize sanayi bölgeleri ve akıllı şehirlere doğru bir dönüşüm var. Geleceğin anahtarı, dönüşümde. Dönüşümün dışında kalmamamız için, bizim hızla iş yapış şeklimizi değiştirmemiz gerekiyor” dedi.

Bornova Rotary Kulübü üyeleri ile Kordon Otel’de biraraya gelen Yorgancılar, Dünyanın en geniş ulaşım şebekesi UBER’in taksisinin, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi alibaba.com’un deposunun olmadığını belirterek, “Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi facebook’un içeriği, dünyanın en büyük konaklama sağlayıcıları arasındaki booking.com’un ise oteli yok. Ancak milyarlarca dolarlık değere ulaşıyorlar. Geleneksel iş yapma modelleri hızla değişiyor. Dönüşümün itici gücünü ise yapay zeka oluşturuyor. Yapay zekanın 2030 yılına kadar ekonomilere sağlayacağı katkı 10.7 trilyon doları bulacak. Dünyanın gittiği bu sistemin içinde yer almamız gerekiyor” diye konuştu.

Ülkemizin dönüşümü yakalamasının önemli unsurunun ise eğitim olduğuna dikkat çeken Yorgancılar, “Eğitim 4.0’ı hayata geçirmeliyiz. Eğitim 4.0’ın temel unsurlarını ile ileri teknolojiye dayalı nitelikli eğitim, yaratıcı bir nesil ve mesleki eğitim oluşturmalı” dedi.

Bornova Rotary Kulübü Başkanı Halil Bülent Serdaroğlu (ortada) ile Kulüp üyesi Burak Oğuz, toplantı anısı olarak EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar'a kulübün flamasını hediye etti.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.