EBSO YİNE "YORGANCILAR" DEDİ...


11.04.2018, Çarşamba

İlgili Görseller

EBSO, Yorgancılar ile devam...

 

Ender Yorgancılar, ikinci kez tek liste ile seçime giren ve üst üste üç kez seçim kazanan Yönetim Kurulu Başkanı oldu. EBSO Meclis Başkanlığı’nda da Salih Esen ikinci kez oy birliği ile güven tazeledi.

 

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Ender Yorgancılar seçildi. 5 yeni isimle takviye edilerek tek liste girilen seçimlerde, Yönetim Kurulu da sanayicilerin onayını aldı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen seçimlerin ilk aşamasında 2018-2022 döneminde görev yapacak yönetimin yanı sıra Disiplin Kurulu Üyeleri ile TOBB Delegeleri belirlendi. EBSO Meclisi’nin 132 üyesinden 125’i sandık başına gitti, 3 oy boş çıkarken 2 oy da geçersiz sayıldı. Tek liste ile yapılan seçimlerde Ender Yorgancılar, EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığına geçerli 120 oyun tamamını alarak üçüncü kez seçilirken, 5 yeni isimle takviye edilen yönetim kurulu da güvenoyu aldı. Yeni dönemde İbrahim Gökçüoğlu, Muhsin Dönmez, Eyüp Sevimli, Ateş İlyas Demirkalkan, Hakan Ürün, Metin Akdaş, Atilla Sevinçli, İdil Yiğitbaşı, Aytekin Öztaş ve Ali Arda Yüksel EBSO Yönetim Kurulu üyesi oldu.

EBSO Yönetim Kurulu yedek listesinde Cengiz Kocagil, Hüsamettin Ekmekçioğlu, Kadri Özkan, Mustafa Karabağlı, Yavuz Kaptanoğlu, Hüseyin Turhan, Gürcan Ekler, Atınç Abay, Hüseyin Eren ile Mesut Kanat yer aldı.

 

Güven ve istikrarın göstergesi

Ender Yorgancılar başkanlığında tek listeyle gidilen seçim, EBSO tarihinin geride kalan son 30 yılında ilklere de imza attı. Yorgancılar, 1987 yılından bu yana yapılan seçimlerde ikinci kez tek listeyle seçime giren başkan ve yine ilk kez üst üste üçüncü kez seçim kazanan başkan oldu. Görev süreleri dikkate alındığında Yorgancılar, EBSO tarihinde en uzun süre yönetim kurulu başkanlığı yapan isim olacak.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, sevincini Yönetim kurulu ve Meclis üyeleriyle paylaştı. EBSO’ya yakışan, Meclis ve Meslek Komitelerinde rakip olan adayların bile aynı masanın etrafında yer aldığı dostluk ve heyecan içinde örnek bir seçim sürecini geride bıraktıklarını ifade ederken kazananın EBSO olduğunu vurgulayan Yorgancılar, şöyle konuştu:

“EBSO çatısı altında bizler her zaman arkadaşız, dostuz. Aynı duyguyu paylaşan insanların daha kolay anlaştığını gördüm. Yönetimde yer almak bir bayrak yarışı, biri gidecek biri gelecek. Daha önceki yönetimlerde de değişiklikler vardı. Yenilenmenin her zaman faydası var. Buralarda görev yapanlar huzurla, keyifle görev yapmalı. İzmir sanayisine, Türkiye sanayisine katkı koyacaklarına inanmalı. Başka yerde kırgınlık olabilir ama burası Ege Bölgesi Sanayi Odası,  burada kırgınlık, kavga, küslük olmaz. Önümüzdeki süreçte EBSO’yu daha iyi noktalara getirerek ekonomide 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışacağız.”

Yönetimde gençleştirme yaptıklarını dile getiren Yorgancılar, “Kadın üye daha önceki yönetimde de vardı, Berkay (Eskinazi) hanımla beraber çalıştık. Şimdi de İdil (Yiğitbaşı) hanımı yönetime aldık. Genç arkadaşımız Ali Arda Yüksel de bu dönemde bizimle olacak. Dolayısıyla o da burada yetişir, Oda camiası, Oda çalışmaları ile ilgili tecrübe kazanır. Çünkü bu işi bizden sonra yapacak olanlar gençler… O yüzden bizim gençlere örnek olmamız lazım. Yenilenmemiz ve gençleşmemiz lazım” dedi.

 

Hep daha ileriye…

EBSO’daki ahde vefaya işaret eden Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, "Listeleri yaparken bu kadar zorlanacağımı düşünmüyordum. 132 kişilik Meclis’ten Yönetim Kurulu’na 10 kişi, TOBB Delegesi 21 kişi olmak üzere toplam 31 kişi listelere yazılabiliyor. Bu açıdan zorlandım. EBSO sadece Yönetim Kurulu ile çalışmıyor. Desteğinize teşekkür ediyorum. O desteğe layık olabilmek için geçmiş dönemlerde yaptığımız çalışmaları daha ileriye götüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hazırlıklarımızı, projelerimizi paylaşacağız. Meclis ile Meslek Komiteleri’ne ‘biz’ olarak bakıyoruz. Görev alacak tüm arkadaşlara kapımız açık. Bütün arkadaşlarımız seçilmiş gibi çalışacak. Yeter ki İzmir’e, Ege’ye ve Türkiye’ye faydalı işler yapabilelim. Ülkemizin içinde bulunduğu ortamda bir tek şeye ihtiyacımız var; çok çalışmak. Önemli olan birliğimiz, beraberliğimiz. Birlikte olmak, dik durmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

 

TOBB Delegeleri

EBSO’yu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek isimler; Mehmet Karahaliloğlu, Ali İhsan Kılıç, Tuncer Vardarcı, Haluk Tezcan, Eşref Yavuz Kaptanoğlu, Mesut Kanat, Nejat Özduran, Süha Kahraman, İbrahim Gökçüoğlu, Hakkı Attaroğlu, Mustafa Dirin, Nazım Karaçalı, Cengiz Ünerdem, Adil Demirelli, Ertaç Karagözlü, Hüseyin Eren, Hüseyin Turhan, Hüseyin Arıcı, Murat Kurtalan, Hüseyin Uğur ve Cengiz Kocagil oldu.

 

Disiplin Kurulu Üyeleri
Bu dönem Meclise giremeyen Akın Dalan, Cemal Altıntaş, Ufuk Akgün, Şener Gencer, Halit Şahin ile Fevzi Çakaloğlu Disiplin Kurulu’nda yer aldı.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.