EBSO GAZETECİLİK ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ


17.04.2018, Salı

İlgili Görseller

EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) bu yıl 19'uncusunu düzenlediği EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması'nda dereceye giren gazeteciler ödüllerini aldı. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, işini iyi yapma arzusu ve yüreğini işine katmanın başarıyı getirdiğini vurguladı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın 1996 yılından bu yana ekonomi basınını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği ve 2000 yılında vefat eden Basın Müşaviri Aytaç Sefiloğlu’nun adını verdiği gazetecilik yarışmasında dereceye giren gazetecilere ödülleri, Sanayiciler Kulübü’nde düzenlenen törenle verildi. Törene; MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, KOSGEB İzmir Güney Hizmet Müdürü Mustafa Çanakçı, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Gappi, Sefiloğlu ailesi mensupları ile çok sayıda gazeteci ve sanayici katıldı.

 

Yorgancılar: Gazeteciler toplumun sesi olmaya devam etmeli

Haber-Araştırma-İnceleme ve Röportaj dallarında ödüle layık görülen 8 gazetecinin ödül aldığı törende konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Aytaç Sefiloğlu’nun camiaya bıraktığı başarıları andı. Akademisyen, sanayici ve gazetecilerden oluşan yarışma jürisinde görev alan üyelere de teşekkür eden Yorgancılar, “Her ne iş yaparsanız yapın, işini iyi yapma arzusu, yüreğini işine katmanın sonucu başarı getirmektedir. Sizler de işinizi iyi yapma yönündeki gayretlerinizle ödülü sonuna kadar hak ediyorsunuz” dedi.

Ender Yorgancılar, yazılı, görsel ve işitsel medyadaki haber ve yazılarda hep iyi gelişmeleri görmek istediklerini dile getirirken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her son dakikayı gördüğümüzde ‘Yine ne oldu?’ demeyelim. Ama ne yazık ki, ‘coğrafya kaderdir’ sözünden yola çıkarak bulunduğumuz coğrafya ve kendi iç zeminimiz pek buna müsaade etmiyor. Çok zor koşullarda çok zor bir mesleği icra etmek, etmeye çalışmak, başlı başına bir başarıdır. O nedenle, ben tüm gazeteci dostlarımızı bu çabalarından dolayı ayrıca kutluyorum. Toplumun sesi olmaya, gerçekleri yansıtmaya devam etmelerini diliyorum. Daha sakin, daha barışçıl daha umut dolu haberler yapmaya müsait bir ortamı yakalayacağımız günler temenni ediyorum.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, EBSO’nun Aytaç Sefiloğlu’nun anısına sahip çıkmasına işaret ederken, “Değerlerimizi anmak, yaşatmak, nesilden nesile aktarmak görevimiz. Bunun idraki içindeyiz. Geleneği sürdürdüğü için EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar’a teşekkür ediyorum, ödül alan gazetecileri kutluyorum” diye konuştu.

 

Gazeteciler ve eserleri

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın düzenlediği Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’nın Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selda Akçalı, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Başkanı Dekan Vekili Prof. Dr. Kamil Tüğen, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Gappi, TRT İzmir Bölge Müdürlüğü Haber Müdür Yardımcısı Ömer Kebapçıoğlu, Ekonomi Muhabirleri Derneği Sosyal Medya Komitesi Sorumlusu Serap Dikmen Ahmetoğlu, EBSO Yönetim Kurulu Üyeleri Eyüp Sevimli, Muhsin Dönmez, Hakan Ürün, önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Gündüz’den oluşan jüri üyelerinin yaptıkları değerlendirme sonucu ödüle layık görülen eserler ve sahipleri şöyle:  

HABER- ARAŞTIRMA-İNCELEME

  1. Tolga Albay - Anadolu Ajansı:  Ailece robot üretiyorlar
  2. Saadet Erciyas - Kent Yaşam: İzmir bisiklet turizmi için hazırlanıyor
  3. Fadime Kuzu - Yenigün Gazetesi: Liman olmasaydı İzmir olmazdı

      Mansiyon:  Kadir Kemaloğlu - Yeni Asır Gazetesi: Kazandıran ceza

 

RÖPORTAJ

  1. Ali Budak - Haber Ekspres: Endüstri 4.0 olması için Toplum 4.0 olmalı
  2. Duygu Göksu - Ticaret Gazetesi: Çiftçiyi küresel pazar ile birleştirmek kooperatif ile mümkün
  3. Deniz Çaba - İzmir Life: İzmir trend şehir

      Mansiyon: Selda Ak - Ticaret Gazetesi: Hurma zeytin destek bekliyor

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.