“ACIMIZ ÇOK BÜYÜK”


28.02.2020, Cuma

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İdlib'de kahraman güvenlik güçlerimize karşı gerçekleştirilen hain saldırıda kaybettiğimiz canlarımız için; aklı selim, sağduyulu ve tek yürek olmamız gereken bir süreçten geçmekte olduğumuzu belirterek şehitlerimize Allah'tan rahmet diledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “YURTTA SULH, CİHAN’DA SULH” sözünün her daim yolumuzu aydınlatması gerektiğini dile getiren Yorgancılar, şu açıklamayı yaptı:

"Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak, her zaman siyasi-ekonomik ve toplumsal alanda ülkemizde yaşanan olaylar karşısında duyarlı olmaya gayret ettik. Yeri geldi önce ekonomi dedik, yeri geldi önce insan dedik. Ama öyle zamanlar geldi ki, sözün bittiği yerdi ve önce vatan dedik. İşte yine öyle günlerden geçmekteyiz.

Dün gece, Suriye rejim güçlerinin hain saldırısı sonrasında İdlib’ten gelen şehit haberleri yüreklerimizi dağladı.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine, ülkemize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Acımız çok büyük.

Kaybettiğimiz canlarımız için; aklı selim, sağduyulu ve tek yürek olmamız gereken bir süreçten geçmekteyiz.

Askerimizin, vatan topraklarını terör unsurlarından arındırmak ve korumak adına İdlib’te karşı karşıya kaldığı bu durum, bir kez daha “Dış politikada dostluk yoktur, sadece çıkarlar vardır” sözünü hatırlatmıştır.

Ülkemizi yalnız bırakanlar, Mehmetçiğimizin kanını dökenler karşısında daha stratejik adımlar atmamız gerektiği çok nettir. Ortadoğu bataklığında kaybolmamak, daha fazla canımızı kaybetmemek adına buna mecburuz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “YURTTA SULH, CİHAN’DA SULH” sözü de her daim yolumuzu aydınlatmalıdır."

 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.