LÜKSEMBURG TİCARET ODASI HEYETİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ


29.08.2013, Perşembe

Lüksemburg Ticaret Odası Temsilcisi Ms. Amrita SINGH başkanlığındaki ticaret heyeti Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Çiçekçi ile görüştü.  
 
Çiçekçi konuşmasında, Bu yıl 26 ülkeden çeşitli delegasyonları İzmir’de Türk firmaları ile buluşturan 82. İzmir Enternasyonel Fuarı kapsamında Lüksemburg heyetini EBSO’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.   Türkiye ile Lüksemburg arasında Lüksemburg lehine 198 milyon dolarlık bir ticaret hacmi olduğunu hatırlatan Çiçekçi, “Ancak bu rakamlar ülkelerimizin gerçek potansiyelini yansıtmıyor. Bu nedenle sektörler arasındaki işbirliğini artırarak daha yüksek rakamlara ulaşmalıyız. Sanayicilerimizi sektörel ziyaretlerle bir araya getirerek yeni iş bağlantılarının kurulması için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.  
 
Lüksemburg Ticaret Odası temsilcisi Ms. Singh konuşmasında 50 bine yakın üyesi olan kurumun İzmir’de Ege Üniversitesi’nin de partner olduğu Avrupa Girişimcilik Ağı-EEN Projsine dahil olduklarını vurgulayarak, önümüzdeki yıl Haziran ayında düzenlenecek ticaret fuarının İzmirli sanayicilere iş bağlantıları anlamında büyük fırsatlar sunabileceğini belirtti. Ms. Singh, “Oda olarak iki yıldır düzenlediğimiz fuardan olumlu sonuçlar alıyoruz. Fuarın gerçekleştirileceği tarihlerdeki ziyaretlerde sadece Lüksemburglu değil Fransa, Belçika, Hollanda ve çevre ülkelerden gelen katılımcılarla yeni iş imkanları sağlanmasında başarı sağlanabilir. Biz de işbirliğinin artması için elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız” dedi.   Lüksemburg heyeti EBSO’da düzenlenen toplantının ardından İAOSB’de incelemelerde bulundu.  
 

Diğerleri


Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.