EBSO ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU’NUN SÜREKO ZİYARETİ


03.06.2015, Çarşamba

İlgili Görseller

EBSO ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU’NUN SÜREKO ZİYARETİ

Ege Bölgesi Sanayi Odası Çevre Çalışma Grubu üyeleri, Türkiye’de yenilenebilir enerji konusunda yatırım yapan Recydia grubu bünyesinde yer alan Süreko Entegre Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji Üretimi A.Ş. Ege Bölgesi Endüstriyel Atık Bertaraf ve Geri Kazanım Tesisi’ni ziyaret ederek atık bertarafı çalışmalarını yerinde inceledi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Erdoğan Çiçekçi liderliğinde, Manisa’nın Kula ilçesinde 2009 yılı Eylül ayından bu yana faaliyet gösteren şirkete gerçekleştirilen teknik ziyarette, her türlü endüstriyel atık tipine uygun atık yönetimi ve bertaraf hizmetlerinin yanısıra atıktan türetilmiş yakıt üretimi, atıktan elektrik enerjisi üretimi, biyo kurutma, metal geri kazanımı, sıvı atık kimyasal ön işlem, kablo geri kazanımı, ambalaj atığı toplama ayrıştırma, endüstriyel atık düzenli depolama, kontamine varil geri kazanım, atık yönetimi danışmanlığı, atık lojistik hizmeti, kalite kontrol ve laboratuvar hizmetleri ile floresan lamba imha konularında da ayrıntılı bilgi verildi.

Süreko Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Galip Tekiner, Türkiye’de endüstriyel atıklar için düzenli depolama uygulaması yetkinliğine sahip ilk özel şirket olduklarını vurgularken, “Önceliğimiz atıkları geri kazanmak, geri dönüştürmek ya da atıktan enerji üretmektir. Güvenli ve kontrollü atık yönetiminde başka hiçbir uygulanabilir seçenek kalmadığında tercih edilmesi gereken en son yöntem düzenli depolamadır. Düzenli depolanacak atık miktarını en ana indirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilir atık ve kaynak yönetiminin en etkin, kanıtlanmış ve yenilikçi teknolojilere dayandırılmasının gerekliliğine inanıyoruz” dedi.

Endüstriyel müşterilerin beklentileri doğrultusunda yeni iş geliştirme projeleri üzerine çalıştıklarını vurgulayan Tekiner, “Entegre atık yönetim metodlarının yanında geniş yelpazedeki hizmetlerimizle müşterilerimize operasyonel mükemmellik sağlıyoruz. Güvenilir ve sürdürülebilir entegre çözümler garanti ederek çevreyi korumaya ve her türlü kirliliği önlemeye yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Ziyarette EBSO Çevre Çalışma Grubu üyelerinden Nejat Özduran, Şamil Girgin, Şükran Nurlu, Yıldız Devran, Tuğçe Kalkan, Muammer Karadaş, Sinem Çabuk, Hülya Ulusoy Sungur ve Nazlı Yemişçi ile Çevre Mühendisleri Ezel Hepdüzyol ve Arzu Yalabık Güngör de hazır bulundu.

Diğerleri


Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.