İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019


06.03.2019, Çarşamba

Sayın Üyemiz,

 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve ekonomiden sorumlu bakanlarımızın katılımlarıyla, 21 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız iş dünyamıza yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunmuş ve 2,5 milyon ilave istihdam sağlanması istenmişti.
 
Bu çağrıya istinaden, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanımızla birlikte yoğun bir çalışma gerçekleştiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz, istihdam teşviklerine ilişkin önerilerini hazırladı, pek çoğunun kabul gördüğü teşvik konuları torba kanuna eklendi ve TBMM’den hızla geçirilerek Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla da yürürlüğe girdi.
 
“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası ile, iş dünyamıza sunulan destek ve imkanlar ana başlıklarıyla;
 
>Yeni İstihdama Ücret Desteği (3 ay) (Mayıs 2019’a kadar)
> Kısa Çalışma Ödeneği
> Asgari Ücret Desteği
> Düzenli Ödemeye Devamlı Destek
> Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek (en az 12 ay)
> Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği
> Kalkınmaya İlave Destek
> İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek
 
şeklindedir. Desteklere ilişkin detaylı tanıtım sunumunu ek’te sunarken, ayrıca kampanyaya ilişkin tüm tanıtımlara istihdamseferberligi.org adresinden erişebileceğiniz ve söz konusu desteklerden yararlanmanız hususunu bilgilerinize sunuyorum.
 
Saygılarımla,
 
 
Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

 

İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.