AKİB / 46.BAĞDAT ULUSLARARASI FUARI


19.06.2019, Çarşamba

 
Sayın Üyemiz,
 
Akdeniz İhracatçı Birlikleri ( AKİB )’in Odamıza göndermiş olduğu yazıda; 
 
1-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Irak/Bağdat’ta düzenlenecek olan ‘’46. BAĞDAT ULUSLARARASI FUARI’’’nın Irak’taki en önemli ticaret organizasyonu olduğundan bahisle fuarın Türkiye milli katılımının T.C. Ticaret Bakanlığı’nın görevlendirilmesi ile bu yıl Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 
 
Fuar, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ çerçevesinde katılım bedelinin yaklaşık %50'si 71.000.-TL’ye kadar destek kapsamındadır. Katılım bedeli tahmini 310 US$/M2 olup, katılım bedeline fuar alanı yer kirası, stand kurulumu (konstrüksiyon), stand temizlik hizmetleri, m2 baz alınarak belli sayıda ücretsiz giriş kartı, katalog giriş bedeli dahildir. Nakliye talep eden firmaların online başvuru formunda belirtmeleri durumunda nakliye fiyatı katılım bedeline ilave edilecektir.
 
Her yıl 2 milyonu aşkın ziyaretçinin gezdiği Bağdat Uluslararası Fuarı'na, bu yıl da 17 ülkeden 700'u aşkın firma ve kuruluşun katılımı beklenmektedir. Fuara, Irak'ta mevcut bakanlıkların ve devlet şirketlerinin özellikle standlı katılımı, Irak’ta yapılacak pazar araştırması açısından önem taşımaktadır.
 
Fuar, her türlü ürün ve hizmetin sergilenmesine imkan sağlamaktadır. Türkiye'nin ihracatında da önemli yer tutan her türlü Gıda Maddeleri, Tarım ve Hayvancılık Ürünleri, Gıda İşleme ve Paketleme Makinaları, Hijyenik-Kozmetik Ürünler, Demir Çelik Ürünleri, Mobilya, Ev Tekstili, Dayanıklı Tüketim Malzemeleri, Araç üstü Ekipmanlar, İnşaat Malzemeleri, Otomotiv, Konfeksiyon, Turizm, Gayrimenkul ve Müteahhitlik, Medikal sektörleri öne çıkmaktadır
 
Fuara katılmak isteyen firmaların en geç 20 Haziran 2019 tarihine kadar https://forms.gle/mAM7pkzqpA1ZZArx9 linkinden online başvuru yapmaları gerekmektedir. 
 
Bilgilerinize sunarım. 
 
Saygılarımla, 
 
 
 
Emel TONBUL
Genel Sekreter Yardımcısı 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.