BAŞKAN'IN MESAJI

YENİ HÜKÜMET, YENİ HEYECAN

NASA tarafından yapılan bir açıklamada; 1800 yılından bu yana yaşanan en yüksek sıcaklık değerlerinin 2016 yazında oluşacağı ifade edilmiştir.

Meteorolojik olarak bu kadar sıcak bir yaza girerken; gerek dünya gündemi, gerekse ülkemizin gündemi tarihin en sıcak süreçlerinden geçtiğimizi göstermektedir. En azından geride bıraktığımız aylar bunu teyit etmektedir.

G-7 ülkelerinin Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları’nın ortak toplantısı sonrasında küresel büyümenin hala zayıf kaldığını belirtmeleri ve büyümeyi beslemek için, para birimlerinin hedef alınmaması konusunda anlaşmaları, bunun yanında terör, mülteciler ve politik çatışmaların ekonomi için önemli risk oluşturduğu söylemleri, sıcak geçecek yazın da ilk işaretleri olmuştur.

Diğer yandan; 8 Kasım’da yapılacak ABD başkanlık seçimleri, 23 Haziran’da gerçekleştirilecek İngiltere’nin AB referandumu, FED’in yaklaşılan faiz kararı ve AB’nin bitmeyen sorunları küresel ekonomideki ısınmayı ortaya koymaktadır.

Türkiye ise, tarihinin en ağır gündemi arasında yeni bir Hükümetle yola devam kararı aldı.  Sn. Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında kurulan 65. Hükümet’in ülkemiz için ve İzmirimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İzmir milletvekili olarak, İzmir’in konularına hakim ve İzmirliler için yeri özel olan Sayın Başbakanın İzmir için ve icraatlarından dolayı ülkemiz için önemli bir şans olduğu inancındayım.

Hedefleri, potansiyeli ve jeopolitik avantajları ile küresel ekonomi içerisinde vazgeçilmez bir oyuncu olan ülkemiz ne yazık ki, son bir yılını adeta seçimler ve hükümet değişimleri ile geçirirken, bir yandan da terör belası ile güvenlik risklerini aşmaya uğraştı. Ekonomideki hedeflerini ve reformları askıya aldı.

Ancak, bundan sonra artık,

İstiyor ve diliyoruz ki; yatırım yapan, üreten, katma değer yaratan, istihdam sağlayan, döviz kazandıran reel kesim olarak, ekonomideki gelişmeleri konuşalım, üretimde ve yatırımda bürokrasiyi aşarak ürünlerimizle, markalarımızla Afrika’nın en ücra köşesinden, Amerika kıtasına kadar her bir evin kapısını aralayabilelim.

İstiyor ve diliyoruz ki; çocuklarımızın geleceği için endişelenmediğimiz, yaşam kalitemizin sorgulanmadığı, turistlerin korkmadan, yatırımcıların önünü görerek geldikleri ortamı yaratabilelim. Geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilelim.

İstiyor ve diliyoruz ki, sıcak yaz gündemi içerisinde Türkiye, ilerlemesinin önündeki tüm taşları tek tek temizler. Ve bu gurur da 65. Hükümete nasip olur.


Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Önceki YazılarıYayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.