BAŞKAN'IN MESAJI

SEÇİME DOĞRU

1-2 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen TOBB’un seçimsiz, ülkenin genel seçimlerinden çok kısa bir süre öncesi olması nedeniyle siyasetin ağırlığının hissedildiği bir Genel Kurul’u geride bıraktık.

Sayın Başkanın, TOBB’un faaliyetleri ve TOBB adına yapılanları somut bir şekilde ortaya koyduğu konuşmasında bir kez daha TOBB camiasının bu ülke için ne kadar önemli bir yerde bulunduğu, 1,5 milyon üyesi ile yarattığı katma değer hatırlatılmış oldu.

Kuşkusuz bu başarıda; birlik ve beraberliğin, ortak aklın, 7 bölge, 81 ilin kardeşliğinin yaratmış olduğu sinerji etkili olmuştur.

TOBB tarafından organize edilen her toplantıya, Hükümetin en üst seviyesindeki temsilcilerin ve siyasetin önde gelenlerin katılma arzusu da söz konusu başarıdan ve TOBB’un yarattığı güçten kaynaklanmaktadır.

Sayın Başkanın konuşmasının bir bölümünden alıntı yapmakta fayda görmekteyim.: “Bu dönem sert tartışmaların geride kaldığı, güçlü reformların dönemi olmalı. Daha özgür ve daha zengin Türkiye için adımlarımızı hızlandırmalıyız…Her şeyin temelinde özgürlük var, demokrasi var. O yüzden demokrasiye sahip çıkacağız, güçlendireceğiz.”

Bu cümleleri şunun için vurguladım: Seçim dönemindeyiz ve çok önemli bir geçiş sürecindeyiz. Ekonomi tek başına yürüyen, tek başına idare edilebilen bir alan değil. Ekonomi siyasetle birlikte, siyasetin yürüttüğü politikalar doğrultusunda yön bulan bir alandır. Ve hatta ülkemizde yanlış söylemlerin, sert demeçlerin etkisiyle kırılganlığa sahip bir alan.

O nedenle de, üretimin içinde yer alan, milyonlarca insana istihdam sağlayan reel sektörün temsilcileri olarak bizler de kuşkusuz artık ülkemizde demokrasiyi tartışmak zorunda olmadığımız, kavgaların sona erdiği, kadın cinayetinden kardeş kanına kadar akıtılan kanın durduğu, kaygılarımızın değil, gelecek hedeflerimizin ve markalarımızın konuşulduğu bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz.

Yeniden güçlü reformlarla, yeniden pozitif ayrışmak arzusundayız. Türkiye’nin müteşebbis gücü olarak, elini taşın altına sokma cesaretini gösteren, vatan sevdasını işiyle yoğuranlar olarak geleceğe umutla bakmak istiyoruz. Daha inovatif ürünlerle, 4. sanayi devrimini yakalama umudumuz olsun istiyoruz.

Gençlerimiz sokaklarda değil işinin başında, ülkemiz acılarla değil, başarı hikayeleri ile anılsın istiyoruz.

Ve 2015 Haziran seçimlerinin de tüm bunlar ve hatta daha fazlası için bir geçiş süreci olmasını, ülkemiz adına hayırlı sonuçlar doğurmasını, şimdiden Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını gönülden diliyorum.


Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Önceki YazılarıYayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.