BAŞKAN'IN MESAJI

İKİNCİ DÖNEMİN ARDINDAN

Görev aldığımız son 2 dönem boyunca; Odamızı, bölgemizi, ülkemizi, dünyayı ilgilendiren çok ama çok önemli olaylara birlikte tanıklık ettik, güzellikleri birlikte paylaştık, zorlukları birlikte göğüslemeye çalıştık. Acılarımızda buluştuk. Ne kadarını başarabildik, takdiri siz değerli üyelerimizindir.

Baktığımızda; ikinci dönemimizi kapsayan 1.783 günde 550’yi aşan uçak yolculuğu yaptığım, 604 günü İzmir dışında geçirdiğim, İzmir’i temsil ettiğim TOBB Başkan yardımcısı sıfatımla 371 etkinlikte görev aldığım, 657 üst düzey konuğa ev sahipliği yaptığım, 993 etkinlikte Odamızı temsil ettiğimiz, Vakfımız aracılığıyla 1971 öğrenciye burs imkanı sağladığımız, 22 bini aşkın yerel ve ulusal yazılı basında yer aldığımız oldukça yoğun bir dönemi hayırlısıyla kapamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Üyelerimizin konularını Ankara nezdinde ve ilgili kurumlar düzeyinde takip etmemizin sonucunu; özellikle ikinci dönemimizde 100’e ulaşan sonuçlanmış girişim sayımızla almış olmamız, bağımsız bir kuruluşa yaptırdığımız üye memnuniyetimizin %86,3’e yükselmiş olması gayretlerimizin karşılığını görmek açısından oldukça teşvik edicidir.

Dönemimiz boyunca dedik ki; “Ülkemizin kalkınması için 3 şeye ihtiyacımız var: Üretimde İleri teknoloji, Sürdürülebilir Büyüme ve Nitelikli Eğitim”. Ama ısrarla da Üretim Yoksa Kalkınmak Hayaldir” dedik. Bunun için neler yapılması gerektiğine dair öneriler sunduk, rakiplerimiz karşısında rekabet edebilmek için eşit şartların sunulmasına dair farkındalık oluşturmaya çalıştık.

Yeri geldi gündemi değerlendirdik, yeri geldi gündemi oluşturduk. Yeri geldi olanı biteni anlamaya çalıştık. Ama her daim, üyelerimizin, Bölgemizin ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda yapılması gerekeni çekinmeden, korkmadan, elimizi taşın altına sokarak yapmaya gayret ettik. Kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak, sonuç odaklı olmayı temel ilke edindik.

Önümüzdeki gündem, bugünden baktığımızda geçmişten çok daha zor ve geleceği bugünden şekillendirecek nitelikte konulara sahip. Allah ülkemizin ve üretime gönül veren sanayicilerimizin yardımcısı olsun.

Bu süreçte, kaybettiğimiz yol arkadaşlarımızı rahmetle ve saygıyla anarken, Odamız üzerinde emeği olan geçmiş dönem başkanlarımızdan, üyelerimize, son dönemde Meclisimizi, Meslek Komitelerimizi oluşturan, mesailerini Odamız için ayıran üyelerimize, birlikte uyumlu çalıştığım Yönetim Kurulundaki arkadaşlarıma ve değerli katkıları ile bize güç katan Meclis Başkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Odamızın gerçek sahibi olarak gördüğüm çalışanlarımıza ve destek aldığımız danışmanlarımıza katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.

Demokratik hak ve yükümlülüğün bir göstergesi olan Oda seçimlerine katılımın yüksek olmasını çok önemsiyor, her sektörün en güçlü şekilde temsil edilmesini ümit ediyor, Odamız için hayırlı, uğurlu olmasını, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. 

 


Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Önceki YazılarıYayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.