BAŞKAN'IN MESAJI

HÜZÜNLÜ BİR VEDA!

30 Ekim 2020 tarihinde bizleri derinden üzen, korkutan depremin ardından hizmet vermekte olduğumuz binamız için yaptırmış olduğumuz kontroller sonrasında yeni bir binada hizmet verme zorunluluğu doğdu. Mekanlar da, biz insanlar gibi zaman karşısında yaşlanmakta, yıpranmakta ve vadeleri dolunca da yerini yenilerine bırakmaktadır.

Bu nedenle, 26 Nisan 2021 itibari ile Halit Ziya Bulvarı üzerinde yeni binada hizmet vermeye başlıyoruz.

Bir dönemin ruhunu yansıtan, bizlere okul olan, unutulmaz anılarla dolu Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın emektar hizmet binasından ayrılıyor olmak, bizleri oldukça üzmekte ve hüzünlendirmektedir.

1950 yılında yürürlüğe giren 5590 sayılı Odalar Kanunu’na dayanarak, 1 Aralık 1951 tarihinde 612 üye ile faaliyete geçen İzmir Sanayi Odası, sanayiciler özelinde ilk resmi örgütlenme olup, o günlerden bugünlere Odamız adına uzun, gururlu, tarihe tanıklık eden bir süreç yaşandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak, içinde bulunduğumuz binada hizmete başladığımızdan bu yana yarım asır geçti. Ulusal ve uluslararası devlet liderlerinden, bürokrasinin her kademesindeki kişiye ev sahipliği yapan Oda binamızda, isimlerini anmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğum çok kıymetli başkanlarımız görev aldılar ve nice başarılara imza attılar.

Bu vesile ile aramızda olmayan her bir başkanımıza Allahtan rahmet diliyor ve şükranlarımızı iletiyorum. Hayatta olan ve desteklerini her an hissettiğimiz Sayın Başkanlarımıza da şükranlarımızla birlikte uzun ömürler diliyorum.

İki dönem kesintisiz, toplamda üç dönem birlikte yan yana, omuz omuza çalışmaktan büyük onur duyduğum Meclis Başkanımız Sayın Salih Esen’e de bu binadaki kıymetli paylaşımlarımız için, işbirliği ve destekleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ege Bölgesi Sanayi Odası, her nerede hizmet verirse versin, hizmet kalitesinden ve anlayışından ödün vermeden, üyelerinin menfaati için yasanın bizlere tanıdığı imkanlar ölçüsünde konulara çözüm aramaya kesintisiz bir şekilde devam edecektir. Bugün Pandemi, yüz yüze buluşmamızı engellese de, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın asıl sahipleri sizlersiniz ve bilmeniz gereken ne zaman, neye ihtiyaç duyarsanız sonuna kadar kapısının sizlere açık olduğudur.

Geçmişten bugüne emek veren çalışma arkadaşlarımızın gayretleri ile Türkiye’nin örnek gösterilen en köklü sanayi odalarından olduk. EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında; Ege Bölgesi Kalite Büyük Ödülü, Türkiye Mükemmellik Ödülü ve EFQM 5 Yıldızlı Yetkinlik Belgesi’ni aynı yıl içinde alma başarısını gösterdik. Yetinmedik. Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) tarafından hizmet açısından “En İyi Oda” seçilerek Türkiye’den bu ödülü alan ilk Oda ünvanını elde ettik.  

Yeni hizmet binamızda da, artan hizmet kalitemizle, ilklere imza atmaya, sizlerin çözüm ortağı olmaya devam edecek, öncülük misyonumuzu devam ettirerek, değişen dünya düzeni içerisinde, yeniden yapılanan ticaret anlayışı ve kuralları doğrultusunda farkındalık yaratmayı, hızlı ve doğru bilgi akışını sağlamayı sürdüreceğiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını gönülden kutluyor, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sağlıkla, mutlulukla, sevdiklerimizle birlikte kutlayacağımız nice bayramlar temenni ediyorum. Sağlıcakla kalınız.

 


Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Önceki YazılarıYayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.