BAŞKAN'IN MESAJI

BİRLİKTELİĞİMİZİ PERÇİNLEDİK

Atalarımızın “Birlikten Kuvvet Doğar” sözünü kanıtlarcasına, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası ile kurduğumuz sinerji artarak devam ediyor. Son olarak, Ödül Törenimizi ortak gerçekleştirdik.

Törenimizi nazik katılımları ile onurlandıran; T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’a, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Sayın TOBB Başkanımıza, Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.  

Hizmet sağlamakta olduğumuz üyelerimiz için, değer katmamız gereken İzmir’imiz için ve tabi ki kaynaklarımızı etkin kullanmak için bu birlikteliğimizi önemli buluyorum.

Ortak Ödül Törenimizde 5’i sahnede olmak üzere 8 ayrı kriterde, toplam 58 plaket, 211 Başarı Belgesi ile toplamda 221 firmamıza ve başarılı genç girişimcimize ödüllerini takdim ettik.

Yangın yeri bir coğrafyada ve böylesine yıkıcı bir rekabet ortamında, rakipler karşısında çok yüksek düzeylere ulaşan maliyetlere rağmen, üretim sevdasından vazgeçmeyen sanayicilerimizi, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı koymaya devam ettikleri için gönülden tebrik ediyorum.

Ne yazık ki, Şubat ayında yüreklerimizi yakan haberler peş peşe geldi. İdlib şehitlerimiz, çığ felaketinde kaybettiğimiz canlarımız, elim uçak kazası derken, Elazığ depreminin acısını hafifletmeden gelen bu kayıplar, 2020 yılının iyimserliğine sekte vurdu.

Diğer yandan, koronavirüs ile dünya genelinde tedirginlik, Çin’de ölüm kabusu yaşanıyor. Çin ekonomisinin, dolayısıyla dünya ekonomisinin olumsuz etkilenmesi beklenen bu durumun devamı halinde, dünya genelinde yapılan büyüme ve ticaret artışı tahminlerinin de yeniden revize edilmesi söz konusu olacaktır.

Bununla birlikte; Çin’de üretim yapan firmaların kendilerine çıkış yolu aradığı ve özellikle Türkiye’ye sıcak baktıkları haberlerini de almaktayız.

Belirsizlikler içinde riskler ve fırsatlarla kuşatıldığımız bu süreçte, her fırsatı doğru değerlendirmek, her riski minimum zararla atlatmak ve her avantajı lehimize çevirmek zorundayız.

İdlib şehitlerimiz başta olmak üzere kaybettiğimiz tüm canlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.


Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Önceki YazılarıYayınlar

Site Haritası

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.